Hakkında – Necdet Kırhan Yazıcı
loading1
loading2

Necdet KIRHAN YAZICI

 

1975 Yılında KTÜ mimarlık fakültesinden Yük.Müh.Mimar olarak mezun oldu. Bir süre KTÜ mimarlık fakültesinde araştırma görevlisi olarak yapı bilimleri bölümünde görev yaptı, 1980 itibariyle Toplu konutlar, spor tesisleri, Eğitim yapıları, Alışveriş ve İş merkezleri, Konaklama ve rekreasyon tesisleri ve Sağlık yapıları konularında çalışmaya başladı. Bunun yanında KTÜ mimarlık fakültesinde mimari proje stüdyo çalışmalarını yönetmeye devam etti.

Bazı mimari proje yarışmalarına katıldı, ödül aldı ,KTÜ mimarlık bitirme jürilerinde ve ulusal proje yarışma jüri üyeliği yaptı. Mimarlar odası ulusal sergilerinde tasarımları sergilendi. Mimarlar odası ve akademik konferanslarda ve uluslararası mimarlık buluşmalarına konuşmacı olarak davet edildi. Muhtelif mimari dergilerde ve gazetelerde proje çalışmaları yayınlandı ve medyada haber konusu yapıldı. Bazı çalışmaları ulusal ve uluslararası sitelerde yayınlandı. Halen profesyonel mimar olarak yurt içi ve yurt dışı çalışmalarına devam etmektedir.


He graduated from Department of Architecture of Blacksea Technical University (KTU) as master architect-engineer in 1975. He studied as a researcher in construction sciences branch of department of architecture for a while. In 1980, he started to work on mass housing, sport facilities, education facilities, shopping and business centers, accommodation and recreation facilities and health facilities. Besides, he continued to manage architectural project studio studies in Department of Architecture of KTU.

He attended some architectural project competitions and won some awards. He attended senior design project competitions of department of architecture in KTU and some national project competitions as a juror. He presented his designs at national exhibitions of chamber of architecture. He is invited as a speaker to academic conferences, international architectural meetings and conferences of chamber of architecture. His projects are published in some architectural magazines and gazettes. Some of his studies presented in national and international websites. He continues his national and international studies as a professional architect.